25 listopada 2017

Poradnik dla smoków. Co zrobić by twój człowiek zmądrzał - Laurence Yep, Joanne Ryder


Ostatnio nie mam za dużo czasu na czytanie książek, co skutkuje pustkami na blogu i na liście książek przeczytanych w danym miesiącu, jednak są takie pozycje, po które jak się już sięgnie to czyta się je w zastraszającym tempie. Właśnie taką książką była druga część Poradnika do smoków, powieści przeznaczonej dla młodzieży, z której na pewno nie jeden dorosły się ucieszy.

Panna Drake, smoczyca opiekująca się swoją pupilką Winnie, nie spuszcza jej z oczu. To właśnie dzięki niej dziewczynka idzie do Akademii Spriggs, niezwykłej szkoły dla magicznych i zwykłych dzieci. Winnie szybko nawiązuje przyjaźń z kilkoma magicznymi dziewczynkami, jednak nie każdy jej sprzyja. Okazuje się, że dziadek Winnie planuje jej porwanie smoczyca postanawia zrobić wszystko, co w jej mocy, by nic się nie stało jej podopiecznej, która choć jest małą dziewczynką, jest też bardzo sprytna i potrafi zadbać o to,, na czym jej najbardziej zależy.

Drugi tom kontynuacji Poradnika dla smoków to bardzo przyjemna w odbiorze powieść, którą czyta się w zastraszającym tempie, a przygody Panny Drake i Winnie wywołują uśmiech na ustach. Jest to książka, która uczy, że każdy ma swoje zdanie i ma prawo walczyć o to, co dla nich najważniejsze. Tym ciekawsze jest to, że tym razem to nie zwierzę jest pupilem, a człowiek, którego też w jakiś sposób trzeba oswoić. Bardzo mi się podobało to, że Winnie, jak na swój wiek jest nad wyraz dojrzałą osobą i tak naprawdę to ona na końcu zachowała się odpowiedziała i znalazła wyjście z sytuacji.

Książka jest dedykowana młodszym odbiorcom, ale myślę, że nawet starsi znajdą w niej coś, co będzie sprawiało im przyjemność. Sama byłam zdziwiona jak dobrze mi się czytało o losach poważnej smoczycy i trochę roztrzepanego dziecka. Ich losy ciekawią od samego początku i do samego końca nie wiadomo jak wszystko się potoczy.

Tytuł: Poradnik dla smoków. Co zrobić by twój człowiek zmądrzał
Autor: Laurence Yep, Joanne Ryder
Ilość stron: 397
Ocena: 7/10

Za możliwość przeczytania Poradnika dla smoków dziękuję Wydawnictwu IUVI

12 komentarzy:

 1. Myślę, że kupię tę książkę mojej siostrzenicy i przeczytamy ją razem.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna propozycja dla najmłodszych ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. dzieckiem nie jestem, do nastolatki tez mi bardzo daleko ale ogromną chęcią sięgnę po taki poradnik ;) Z ogromną przyjemnością zasiadam do dobrych pozycji dla dzieci, często bawie się lepiej niż przy rzekomo zabawnych książkach dla dorosłych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam kilku takich młodych odbiorców, idealnych czytelników:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja niestety nie lubię motywu smoków :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze nie przeczytałam pierwszego tomu, ale seria mogłaby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa książka dla młodszych czytelników. Myślę, że mogłaby spodobać się mojemu dziecku. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś czytałam bardzo podobną książkę tego wydawnictwa. Była naprawdę świetna!

  OdpowiedzUsuń
 9. Pozycja ta mnie zainteresowała! :D Pod kątem pedagogicznym! :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja spasuję, ale może mój bratanek się skusi.

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że spodoba się mojej młodszej siostrze :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak znajdę chwilę, to może sięgnę. Czasem warto przeczytać coś dla trochę młodszych ;)
  Pozdrawiam, Alice

  OdpowiedzUsuń

Designed By Blokotek