16 lutego 2017

Załatw pogodę, ja zajmę się resztą - Renata Frydrych


W styczniu dostałam od wydawnictwa fragment książki, na której okładce było jedynie "Po prostu przeczytaj..." bez autora, bez tytułu. Nie mogę powiedzieć, że nie poczułam się zaintrygowana i właściwie zaraz zaczęłam czytać, choć nie lubię czegoś zaczynać, a później nie kończyć, a w tym wypadku przecież nawet nie wiedziałam, co to za książka i kiedy będzie miała swoją premierę. Następnie przyszła kolejna przesyłka, w której znajdowały się puzzle, przedstawiające okładkę książki, aż wreszcie dotarła do mnie sama książka. Muszę przyznać, że taka reklama książki bardzo podkręciła ciekawość i zachęciła do poznania historii opisanej przez autorkę.

Pola Kukułka, ma 27 lat i troje dzieci, tylko jednego z nich jest biologiczną matką, ale wszystkie traktuje na równi i właśnie dlatego postanawia adoptować pozostałą dwójkę. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste, ponieważ według opieki społecznej Pola nie poradzi sobie z trójką dzieci i najlepiej by było gdyby wyszła za mąż. Rzeczywistość, z którą główna bohaterka jest za pan brat, postarała się by nie zabrakło kandydatów na męża, tylko, którego wybierze lekko zwariowana Pola?

Muszę przyznać, że Załatw pogodę, ja zajmę się resztą jest idealnym materiałem na komedię romantyczną z dużą ilością humoru. Właśnie taka jest ta książka, pełna humoru z zaskakującymi zwrotami, z głośną gromadką dzieci, które mają naprawdę ciekawy sposób na radzenie sobie z rzeczywistością. Powieść, w której pojawiła się bohaterka, która nie jest schematyczna, nie należy do osób, które przesadnie dbają o swój wygląd, a nawet lekko niezrównoważoną, co sprawia, że jest taka prawdziwa, aż się chciało czytać o jej przygodach. 

W powieści pojawia się naprawdę wielu, całkiem różnych bohaterów, zaczynając od najbliższej rodziny Poli Kukułki, poprzez kierowcę autobusu, sekretarkę, modelkę, którzy również wiele wnoszą do powieści, a kończąc na kandydatach na męża. Wiktor, mistrz coachingu, prowadzący kursy mające na celu pomóc innym w otworzeniu się na świat i osiągnięciu sukcesu. Paweł, lekarz, który tak samo, jak Pola uczęszcza na kurs Wiktora. Łukasz, szef kuchni, który dopiero wrócił do Polski, który jest najlepszym przyjacielem Wiktora ze szkolnych lat. Jak widać sporo koncentruje się wokół postaci Wiktora, bo to właśnie dzięki niemu i jego kursowi Pola poznaje wszystkich kandydatów na męża. Nie łatwo odgadnąć, na którego się zdecyduje, mi przynajmniej się nie udało.

Autorka z najprostszy sposób stworzyła coś naprawdę interesującego. Można było się obawiać, że będzie to sielankowa powieść, w której pojawia się wielka miłość i nagle wszystko układa się tak, jak powinno. Tak naprawdę nic nie szło tak, jak powinno, nawet jeśli tak się wydawało. Używając prostego języka Renata Frydrych stworzyła historię z życia wziętą, gdzie dzięki takiej, a nie innej polityce, jaka panuje w naszym państwie, lepiej odebrać dzieci od osoby, z którą naprawdę dobrze się czują tylko dlatego, że nie wyszła za ich ojca, gdzie ktoś, kto ma w życiu wszystko, tak naprawdę okazuje się nieszczęśliwym człowiekiem, a traktowanie innych z góry wcale nie okazuje się najlepszym sposobem na poprawienie sobie humoru, gdzie samotna kobieta stara się jak najlepiej żeby zapewnić byt swojej rodzinie.

Załatw pogodę, ja zajmę się resztą to przyjemna powieść, którą czyta się właściwie jednym tchem. Kibicuje się głównej bohaterce i ma się nadzieję, że wszystko zakończy się happy endem. Jedno mogę powiedzieć nie rozczarujecie się sięgając po tę książkę, która na pewno nie raz wywoła uśmiech na waszej twarzy.

Tytuł: Załatw pogodę, ja zajmę się resztą
Autor: Renata Frydrych
Ilość stron: 520
Ocena: 9/10

Za możliwość przeczytania Załatw pogodę, ja zajmę się resztą dziękuję Wydawnictwu Literackie

16 komentarzy:

 1. Mimo że sama nie czytam dużo książek, ta książka mnie bardzo zainteresowała:)
  Pozdrawiam, shikatemeku.blogspt.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Koniecznie muszę zdobyć własny egzemplarz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam tę książkę w planach. Na pewno ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mimo pozytywnej opinii raczej nie będę szukać tej powieści. Gatunek nie mój, więc obawiam się, że w perypetiach bohaterki nie odkryję niczego intrygującego czy humorystycznego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już wiesz, że książka również bardzo mi się podobała. Była dobrą pozycją :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zadziwiająco pozytywna opinia jak na tak niepozorną ksiązkę!

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 7. Książkę wielokrotnie mijałam w księgarni i teraz żałuję, że jej jednak nie kupiłam. Poczekam teraz może na jakieś promocje :)
  Czuję się bardzo zachęcona do sięgnięcia po tę pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak tylko ostatnio zobaczyłam tytuł, to stwierdziłam, że muszę ją mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Trzeba przyznać, że dość nietypowy sposób reklamy :)
  Niestety książka nie zainteresowała mnie na tyle, abym w przyszłości po nią sięgnęła.

  Pozdrawiam,
  http://tamczytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam już wcześniej o akcji promocyjnej tej książki - fajny pomysł :) Sam tytuł aż tak mnie jednak nie interesuje, chociaż będę o nim pamiętała, gdy najdzie mnie ochota na taki typ książki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny pomysł na promocję :) książkę wpisuję sobie na listę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Też bym chciała dostać taki fragment, na pewno by mnie zaciekawił ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Podoba mi się cała oprawa promocyjna tej książki, bardzo ciekawie prowadzona. :) Z miłą chęcią umówię się z książką na spotkanie. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 14. Może nie jednym tchem, ale dość szybko ją przeczytałam na mój zastój czytelniczy. Bardzo pozytywna książka :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Pierwsze słyszę o tej książce, ale na pewno nie po raz ostatni, bo sprawiłaś, że mam na nią wielką ochotę. Lubię tego typu pozycję i myślę, że ta naprawdę może mi przypaść do gustu. Koniecznie muszę przeczytać :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
  http://happy1forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Tę przyjemną powieść mam już na półce i w najbliższym czasie zabieram się za czytanie :)

  OdpowiedzUsuń

Designed By Blokotek