22 sierpnia 2016

Kocham Rzym - Isabelle Lafleche


Nie wiem czy miałam kiedykolwiek okazję czytać książkę, która tak bardzo związana by była ze światem mody. Na każdej stronie pojawiają się odniesienia do znanych marek z wyższych półek, ale cóż się dziwić skoro powieść jest mocno związana z modą i walką z podróbkami zalewającymi świat.
Antoine zaprasza swoją dziewczynę Catherine na romantyczny wyjazd do Rzymu. Dziewczyna jest zachwycona i ma nadzieję, że to pomoże polepszyć ich relacje. Niestety już w samolocie okazuje się, że praca zatrzymała Antoina i zamiast niego z Catherine do Rzymu leci jej asystent Rikash. Początkowo dziewczyna w ogóle nie jest zadowolona, ale spacer rzymskimi uliczkami i zakupy sprawiają, że postanawia się dobrze bawić. Okazuje się, że romantyczny weekend nie tylko zamienił się w coś zwykłego, ale również zakończył się na pracy, ponieważ Catherine i Rikash zaczynają swoje małe dochodzenie w sprawie podróbek, co nie jest takie łatwe, bo w całą aferę zamieszana jest mafia.

Podziwiam autorkę za tę książkę, ponieważ musi mieć naprawdę ogromną wiedzę na temat świata mody i tego jak wszystko w nim funkcjonuje. Sama nie interesuję się modą i muszę przyznać, że była to dla mnie nowość. Zdaję sobie sprawę, że świat zalewają podróbki znanych marek, ale ta książka pokazuje, że jest to spory problem dla każdej z firm, gdy nagle ktoś zwraca się do nich z jakimiś roszczeniami, a w rzeczywistości nie był to nawet ich produkt.

Bohaterowie z pewnością przyciągają uwagę. Catherine to taka silna kobieta, która ma bzika na punkcie vintage, która wie, co jest ważne i potrafi oddzielić pracę od życia prywatnego. Rikash z kolei jest chyba moją ulubioną postacią, ponieważ jest to beztroski człowiek, nastawiony bardzo optymistycznie do życia i do tego jest bardzo dobrym przyjacielem. Natomiast w ogóle nie przypadł mi do gustu partner głównej bohaterki, który przedkładał pracę nad nią, a jak przyszło co do czego okazał się wielkim egoistą, niby później zmienił zdanie, ale pierwsze wrażenie nie wypadło za dobrze.

Właściwie mam wrażenie, że to co spotkało w Rzymie główną bohaterkę było trochę naciągane, ponieważ nagle poznaje osobę, od której zaczyna się całe śledztwo związane z podróbkami, a później na jej drodze szczęśliwym trafem pojawiają się inne osoby, które bardzo jej pomagają i są z całą sprawą związane. Nie twierdzę, że jest to jakiś minus powieści, ale jednak trochę to nienaturalne, gdy wszystko idzie jak z płatka.

Kocham Rzym to przyjemna opowieść, którą czyta się bardzo szybko i aż chce się dowiedzieć, jak wszystko się zakończy. Jeśli ktoś się obawia tego, że jest ona mocno związana z modą to nie ma czego, ponieważ nie przeszkadza to w czerpaniu przyjemności z czytania.

Tytuł: Kocham Rzym
Autor: Isabelle Lafleche
Ilość stron: 337
Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania Kocham Rzym dziękuję Wydawnictwu Literackiemu

7 komentarzy:

 1. Jejku już od dawna chodzi za mną książka, w której jest dużo o modzie. Na dodatek ostatnio zaczęłam kolekcjonować książki związane z Włochami. Muszę dopisać ją do listy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam dwa pierwsze tomy u siebie, więc czas zabrać się do lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba jednak nie dla mnie ta powieść. Nie mam nic przeciwko wtrąceniom o modzie, ale jakoś w tym przypadku nie mam ochoty zgłębiać tajemnic razem z bohaterami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio w moje ręce wpadł pewien thriller obyczajowy, w którym bohaterka zajmowała się projektowaniem ubrań, więc jednak tematyka odrobinę podobna. W każdym razie postaram się w wolnym czasie mieć na uwadze powyższą pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 5. I dobrze, że jest związana z modą, bo może czegoś się nauczę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta seria już jakiś czas temu mnie zainteresowała, ale dopiero w tym tygodniu będę w bibliotece, to się dopiero za nimi porozglądam. ;)

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie w wolnej chwili. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się całkiem przyjemnie :)

  OdpowiedzUsuń

Designed By Blokotek